Gabriela Giotto: Jsem vizionářka


4. February 2019 Facebook Twitter LinkedIn Google+ InterviewsOriginální umělkyně, jejíž tvorba dýchá orientální barevností, podtrhuje senzualitu a ženskost. Na jejích speciálně vytvářených látkách dominují ženské portrétové designy a jedinečné barevné motivy a ornamenty. Zřejmě proto jí slovenští novináři nazvali slovenskou „Versace“. Má za sebou úspěšné výstavy a módní přehlídky v několika zemích světa: v libanonském Bejrútu, v Hollywoodu v USA, v rakouském Hainburgu, nedávno zastupovala Slovenskou republiku na Světové výstavě Expo 2017 v Kazachstánu a v červnu zazářila na Czech Fashion Week 2017 v Teplicích.

 

Vaše tvorba je velmi originální a třeba na nedávné akci Czech Fashion Week 2017 v Teplicích jste sklidila u diváků obrovský aplaus. Můžete ji přiblížit?
Jsem módní designérka, která si plní & žije svůj sen. Originalita mojí tvorby spočívá v tom, že si vytvářím vlastní látky, neboť kupuji čistě bílé textilie a na ně speciálními technologiemi přenáším svoje pestrobarevné obrazy a designy. Svoje návrhy však vkládám přímo do střihů konkrétních šatů, protože design musí sedět na mm přesně. Moje tvorba je vícestupňový proces: od perokresby přes plnobarevný obraz namalovaný akrylovými barvami a následně z něho vytvořený design. Každý jeden kus šatů nebo interiérového doplňku je originální umělecké dílo s vlastním energetickým příběhem.

Jaké profesi jste se věnovala dříve, než jste přestoupila na “uměleckou dráhu”? Vaše vzdělání, tedy dvě vysoké školy, totiž úplně neodpovídá profesi, které se nyní věnujete.
Během vysokoškolského studia jsem pracovala v různých médiích jako redaktorka a moderátorka (Rádio Forte, Slovenský rozhlas, TV Markíza), takže jsem následně plynule přešla do oblasti Public Relations. Plných 10 let jsem působila jako PR & Marketingová manažerka pro několik mezinárodních společností. I díky těmto zkušenostem dokáži lépe skloubit umění a byznys. Je to kombinace využití kvalit levé a pravé hemisféry. I v podnikání je nutné být kreativní a empatický v komunikaci. Naopak, v umění je důležité zůstat koncepční.

 

Jaké jsou vaše zážitky ze Světové výstavy v Kazachstánu?
Byla to úžasná zkušenost. Velmi jsem si vážila toho, když mě hlavní architekt Ing. Jozef Danák, který realizoval pavilon SR, oslovil jako gesignérku, která tvoří energetizující umění. Víte, hlavním tématem Expo 2017 v Astaně byla právě “Energie budoucnosti”. Takže můj design tvořil součást 11 metrů dlouhé hlavní stěny pavilonu Slovenska a krásně ji barevně dotvářel. Neumíte si představit mojí radost, když jsem svůj design živě viděla “v nadživotní velikosti”. Moje design šaty také oblékly figurínu držící speciální solární deštník, který současně dobíjel mobil (jeden ze slovenských technických patentů). V pavilonu jsem měla navíc design showroom,kde jsem prezentovala vybrané produkty z portfolia své značky Gabriela Giotto Fashion. Byla to pro mě čest moci reprezentovat moderní slovenský design a těší mě, že v kategorii pavilonů do 400 m2 získalo Slovensko 2.místo právě za design.

 

Jaké projekty chystáte v nejbližší době?
Jsem kreativní vizionářský typ umělce, takže moje cíle jsou vždy vysoce ambiciózní, ale nerada o nich mluvím v předstihu. Povím jen, že jde o spolupráci s více světovými značkami, redesign hotelových pokojů v pobřežních resortech a vytvoření nové kolekce, která bude představovat další rozšíření portfolia mé módní design značky.

Kde se dá vidět vaše umělecká tvorba a zakoupit vaše designové kousky?
Žijeme v mediální době sociálních médií, takže vše, co najdete na mém Facebooku: Gabriela Giotto Fashion, Instagram: @gabrielagiotto, si můžete objednat přímo online a zakoupit. Web: www.gabriela-giotto.sk

Text: Metropol, foto: Gabriela Giotto

Comments