Slovenská „Versace“ túži po svojom módnom impériu


11. February 2019 Facebook Twitter LinkedIn Google+ InterviewsKto už len bude v 21.storočí chodiť do galérií? Tam niekde vznikla myšlienka preniesť kúsok krásy a umenia na predmety, ktoré ľudia používajú denne, píše pre pkacademy.eu módna dizajnérka Gabriela Giotto.

Vyštudovala som v Bratislave dve vysoké školy – kombináciu histórie a filozofie, následne medzinárodné vzťahy a diplomaciu. Počas svojho denného štúdia na FFUK som pôsobila ako redaktorka a moderátorka v dvoch rádiách (Rádio Forte, SRo) aj televízii (TV Markíza/Teleráno). V rámci postgraduálneho štúdia na PFUK som absolvovala trojmesačnú stáž na slovenskej ambasáde vo Washingtone, D.C., kde som pôsobila ako asistentka kultúrneho a tlačového atašé.

Čas na vlastné sny

Ako študentka diplomacie a novinárka v jednom som písala tlačové správy či PR články z aktuálneho diania a tým pokrývala kultúrne spravodajstvo z Washingtonu pre naše slovenské médiá. Bola to skvelá skúsenosť. Po príchode na Slovensko som nastúpila ako PR manažér do Tatra banky, následne som pôsobila ako hovorca a PR manažér pre SkyEurope a tiež som stála pri zrode troch nových kasín na Slovensku v pozícii Marketingovej riaditeľky pre nadnárodnú spoločnosť Olympic Casino. Po desiatich rokoch napĺňania korporátnych cieľov som sa však rozhodla, že nastal čas začať si plniť tie vlastné.

Už ako dieťa som dokázala stráviť hodiny pri kreslení, navštevovala s rodičmi početné vernisáže výstav a dokonca som navrhovala kostýmy pre našu prvú tanečnú skupinu na súťaže či vystúpenia. Počas posledných troch rokov v korporáciách som už začala vystavovať svoje obrazy v Bratislave, Košiciach či Prahe, ale moje vnútro túžilo po niečom viac. Nastal moment, kedy som si položila, pre mňa, zásadnú otázku: „Kto už len v 21.storočí bude chodiť do galérií?“ A odpoveď v mojom vnútri znela jasne, že „minorita“.

Slnko, more a dizajn

Práve niekde tam vznikla moja idea začať skrášľovať predmety dennej spotreby a priblížiť tak kúsok umenia väčšiemu počtu ľudí. A tak som založila svoju vlastnú módnu dizajn značku Gabriela Giotto Fashion. Odjakživa som túžila žiť pri mori v krajine, kde je celý rok slnečno a teplo. A keďže som od detstva veľa cestovala, robila sprievodkyňu v Grécku a Španielsku, či neskôr hovorcu SkyEurope, zapáčili sa mi najmä južanské destinácie, kde to hýrilo farebnými kvetmi, palmami, architektonickými skvostami. Moja tvorba preto dýcha orientálnou farebnosťou a podčiarkuje senzualitu a ženskosť. Kupujem len čisto biele látky a na ne prenášam a potláčam svoje obrazy a dizajny. Následne z nich vytváram originálne modely šiat, overalov, tuník, plaviek, šatiek či interiérových doplnkov, akými sú vankúšiky, závesy, atď. Na mojich látkach dominujú ženské portrétové dizajny a jedinečné farebné motívy a ornamenty. Zrejme preto ma slovenskí novinári nazvali slovenskou „Versace“.

Úspech v Hollywoode

Prvé dva roky som sa zúčastnila dvoch dizajnérskych súťaží – Navrhni dizajn kávovaru Dolce Gusto a Najkrajší vankúšik Dormeo, v obidvoch prípadoch som sa umiestnila v prvej trojici ocenených. Moje dizajn šaty a plavky tiež zažiarili aj v Hollywoode, odkiaľ si naša slovenská modelka Adriana Pašková, ktorej som pre danú príležitosť vytvorila šaty aj plavky na mieru, priniesla tri medaile z World Championship of Performing Arts. Svoju módu som úspešne prezentovala už v rôznych kútoch sveta, vrátane USA či Libanonu, no predstavila som sa už aj na Bratislavských módnych dňoch.

Som kreatívny vizionár, ktorý túži zrealizovať maximum toho, čo vidí svojím vnútorným zrakom.

Túžim postúpiť v technológiách a konečne pracovať s tými najluxusnejšími materiálmi, ktoré sú vo svete k dispozícii. Začať vytvárať svoje vlastné dizajn topánky, kabelky, klobúky či šperky. Otvoriť si svoje vlastné dizajn showroomy vo viacerých kútoch sveta. Mojím veľkým snom je tiež redizajnovať hotelové izby v prímorských oblastiach. A postupne si tak „budovať“ svoje vysnívané módne impérium „Svet krásy a la Gabriela Giotto“.

Comments
  1. Flor said on 15. March 2019 1:27:

    Hi there! Such a good article, thank you!