Tri otázky pre Gabrielu Giotto, talentovanú módnu dizajnérku, ktorej šaty ohúrili aj Hollywood: Podľa mňa patria Slovenky medzi štýlovejšie a elegantnejšie Európanky


10. February 2019 Facebook Twitter LinkedIn Google+ InterviewsRoky vystavovala svoje obrazy, až sa napokon rozhodla skrášliť aj predmety, ktoré sa nachádzajú bežne okolo nás a tým priblížiť umenie väčšej skupine ľudí. Práve z tohto dôvodu sa rozhodla vytvoriť vlastnú dizajnovú značku Gabriela Giotto Fashion. „Slovenská Versace“ – aj takýmto prívlastkom je totiž označovaná talentovaná módna dizajnérka Gabriela Giotto – nám okrem iného prezradí, aká bola jej cesta k úspechu.

GABRIELA GIOTTO
PRAVÁ UMELKYŇA, MÓDNA DIZAJNÉRKA

 

Reprezentovala si našu krajinu na Svetovej výstave Expo 2017 v Kazachstane, ako aj na Czech Fashion Week 2017. Tvoje dizajn šaty zažiarili v Hollywoode a mala si veľký úspech i v Beirute. Si módna dizajnérka s početnými úspechmi. Ako vnímaš Slovenky, čo sa týka štýlu ich obliekania?

Na Slovensku je neskutočne veľa krásnych žien a podľa mňa patria Slovenky medzi štýlovejšie a elegantnejšie Európanky. Stačí sa v lete posadiť na terasu v Starom Meste alebo na promenádu v Eurovea a zažijete niekedy aj počas dňa hotovú módnu prehliadku. Myslím, že vkus nám nechýba.

Okrem krásnych modelov zveľaďuješ naše domovy aj dizajnérskymi kúskami v podobe pohárov či vankúšov, ktoré dodajú každému interiéru punc jedinečnosti. Aká bola tvoja cesta a čo ťa viedlo k posunu v rámci tvojho umeleckého života?

V rámci svojej dizajn značky Gabriela Giotto Fashion som postupne rozširovala portfólio produktov. Okrem kreovania módnych kolekcií odevov milujem dotvárať interiéry dizajn doplnkami, ktoré dokážu vniesť svetlo či rozžiariť celý priestor. Dnešným svetom architektúry vládne minimalizmus v ruke s funkcionalizmom, takže je potrebné vyváženie s prvkami, ktoré majú dušu. Krásny obraz v kombinácii s dekoratívnymi dizajn vankúšmi či závesmi vedia priestoru dodať tú správnu atmosféru.

Už párkrát som mala tú česť zúčastniť sa prehliadky, ktorej súčasťou boli aj tvoje krásne modely. Kde najbližšie budeme môcť vidieť tvoju kolekciu?

Tento týždeň som nafotila svoju najnovšiu kolekciu Gabriela Giotto Fashion v luxusných priestoroch Prezidentského apartmánu Grand Hotel River Park. V septembri by moja módna prehliadka mala byť práve tam.

Monika Vranková

Comments